جشن منتقدان - 17

مسئول کمیته ارزشیابی جشن منتقدان سینمایی خبر داد:

کار جمع‌بندی آرای داوران جشن منتقدان سینما به اتمام رسید

 

 کار جمع بندی آرای 200 منتقد سینمای ایران اواخر هفته گذشته به پایان رسید و برگزیدگان به‌زودی معرفی خواهند شد.     

 

به گزارش روابط عمومی جشن بزرگ منتقدان سینمایی، کیوان کثیریان مسئول کمیته ارزشیابی جشن با اعلام این خبر افزود: فرم های تهیه شده در کمیته انتخاب و ارزشیابی برای بیش از 200 منتقد و نویسنده سینمایی عضو انجمن ارسال شد و حدود 200 فرم پرشده به دست کمیته رسید.

بنا بر این گزارش، وی ادامه داد: کمیته ارزشیابی پس از جمع‌بندی فرم و بررسی و ارزیابی آراء ارائه شده نتایج نهایی را استخراج کرد.

مسئول کمیته انتخاب و ارزشیابی جشن منتقدان سینمایی همچنین اضافه کرد: بدین ترتیب 10 منتقد برتر 30 سال گذشته، 6 کارگردان برتر سینمای ایران در 6 ژانر گوناگون، 5 بازیگر زن و مرد و 3 فیلمنامه نویس و سه تهیه کننده برتر 30 سال اخیر به انتخاب منتقدان و نویسندگان سینمایی مشخص شدند.

کثیریان گفت: همچنین براساس این آراء سه فیلم برتر سی سال گذشته نیز انتخاب شدند که در روز جشن اعلام می شوند و برگزیدگان مورد قدردانی قرار می‌گیرند.

 

* فیلمنامه‌نویسان، تهیه‌کنندگان، بازیگران و فیلم‌های برتر معرفی می‌شوند

منتقدان و نویسندگان سینمایی همزمان با برگزاری جشن بزرگ منتقدان سینمایی، فیلمنامه‌نویسان، تهیه‌کنندگان، بازیگران و فیلم‌های برتر را معرفی خواهند کرد.

بنا بر این گزارش، در این جشن، سه فیلمنامه نویس برتر، سه تهیه کننده برتر، پنج بازیگر برتر و سه فیلم برتر توسط منتقدان و نویسندگان سینمایی معرفی می‌شوند.

برترین‌های فیلمنامه نویسی، تهیه کنندگی، بازیگری و بهترین فیلم از میان تولیدات سینمایی سی سال انقلاب اسلامی انتخاب می‌شوند.

روابط عمومی جشن اعلام کرد: این انتخاب‌ها در حالی صورت می‌گیرد که 6 کارگردان شاخص ژانرهای سینمای کمدی، ملودرام، اجتماعی، دفاع مقدس، کودک و نوجوان و سینمای معناگرا و استعلایی به همراه ده منتقد برتر نیز، در جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران مورد قدردانی قرار می‌گیرند

/ 0 نظر / 10 بازدید