جشن منتقدان - 6

در نشست مشترک اعضای برگزاری جشن منتقدان عنوان کرد؛

 

ناصر باکیده: ارتقای جایگاه منتقدان سینما موجب اعتلای سینمای ملی است

 

ناصر باکیده، مدیرعامل انجمن‌ سینمای جوانان ایران گفت: تقویت و ارتقای جایگاه منتقدان و نویسندگان سینمای ایران باعث بسترسازی برای رونق و رشد و اعتلای سینمای ملی می‌شود.    

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، باکیده در نشست مشترک اعضای برگزاری جشن منتقدان و نویسندگان گفت: شکوفایی و بالندگی سینمای ملی در پرتو رویکرد‌های چالشی و طرح دیدگاه‌های مختلف امکان‌پذیر است و نویسندگان و منتقدان سینمایی می‌توانند با نگاهی منصفانه و با روشن‌بینی و دقت نظر به آسیب‌شناسی ایران بپردازند و تنگناها و ضرورت‌های آن را ارائه دهند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران بر نقش تاثیرگذار و جهت بخش نویسندگان و منتقدان سینما ایران در تقویت جریان نوین سینمای ایران، فیلم کوتاه و سینمای جوان تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: یقینا تعامل خانواده سینمای جوان کشور و جامعه رسانه‌ای و منتقدان و نویسندگان می‌تواند کمک‌های موثری را به رشد و پویایی و بالندگی سینمای جوان کشور بنماید.

به گفته وی، سینمای کوتاه همواره، نیازمند تجزیه و تحلیل و نقد و نوشتار و ارائه رویکردهای نظری و تحلیلی است و این جریان باعث رونق چرخه مطالعاتی و تئوریک سینمای کوتاه ایران می‌شود.

باکیده، برگزاری جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران را فرصت مغتنمی خواند که صنوف مختلف سینمای کشور با ظرفیت‌ها، تاثیرگذاری‌ها و جایگاه ارزشی این طیف از فعالان عرصه رسانه و سینما بیشتر آشنا شوند.

خزاعی دبیر جشن منتقدان، نیز از برنامه‌ریزی برای این رویداد با شکوه که مناسب شان و منزلت نویسندگان کشور باشد خبرداد و اظهار امیدواری کرد در پرتو تعامل و همکاری‌های مراکز و سازمان‌های مختلف فرهنگی و سینمایی، شاهد برگزاری جشنی شایسته و برازنده صنف نویسندگان و منتقدان باشیم

/ 3 نظر / 4 بازدید
داریوش مردان کلیدبری

با سلام برای داشتن چنین سایت زیبایی به شما تبریک می گویم لطفا از سایت ما هم بازدید کرده و نظر ارزشمند خودتان را به ما بگویید و لطفا سایت ما را به خاطر بسپارید و به دیگران نیز معرفی کنید با تشکر

داریوش مردان کلیدبری

با سلام برای داشتن چنین سایت زیبایی به شما تبریک می گویم لطفا از سایت ما هم بازدید کرده و نظر ارزشمند خودتان را به ما بگویید و لطفا سایت ما را به خاطر بسپارید و به دیگران نیز معرفی کنید با تشکر

رضا کاظمی

ار ماهنامه اینترنتی آدم برفیها (سینما و ادبیات) دیدن کنید...نه دیدن نکنید لطفا بخوانید...