انجمن منتقدان جلسات نقد و بررسی جشنواره «سینماحقیقت» را برگزار می‌کند

جلسات نقد و بررسی فیلم‌های مسابقه ملی هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت توسط انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت، جلسات نقد و بررسی جشنواره «سینما حقیقت» از ساعت 18 عصر هر روز، در سالن شماره 3 سینما فلسطین برگزار می‌شود تا آثار منتخبی از بخش مسابقه ملی جشنواره توسط اعضای انجمن منتقدان مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
از دیگر همکاری‌های جشنواره سینماحقیقت با انجمن منتقدان می‌توان به نقد تمامی فیلم‌های بخش مسابقه ملی و برخی آثار بخش بین‌المللی جشنواره سینماحقیقت اشاره کرد که توسط جمعی از اعضای انجمن منتقدان صورت می گیرد تا روی سایت جشنواره، نشریه روزانه و رسانه‌های جمعی درج شود.
انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، فیلم‌های مستند بخش «مسابقه ملی» هشتمین دوره جشنواره سینماحقیقت را نیز داوری خواهند کرد تا بهترین فیلم‌های مستند سال از منظر منتقدان سینما انتخاب و در جشن منتقدان خانه سینما که دی ماه 93 برگزار می‌شود، معرفی شوند.
پیش از شروع جلسات نقد و بررسی و از ساعت 17:30 عصر هر روز، از کتاب‌های جدید بخش پژوهش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی که به بهانه برپایی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت منتشر شده هم رونمایی خواهد شد. برای این منظور، تیزرهای تصویری رونمایی کتاب‌ها نیز تهیه شده که هر روز در سالن شماره 3 سینما فلسطین پخش خواهد شد.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی کاظم(ع) و طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار خواهد کرد.

/ 0 نظر / 19 بازدید