یادداشت خدایار قاقانی درباره جشن هشتم منتقدان

جشن انجمن منتقدان چند نکته داشت...
1- تبریک به تمام مستند سازهایی که جایزه بردند و موفقیت این جشن برای آن ها بود؛ به ویژه از دو جایزه بسیار لذت بردم. موفقیت فیلم «پیر پسر» (مهدی باقری) – که فیلم بسیار بسیار خوب این سال‌هاست – و البته پژمان مظاهری پور که برای فیلم خوب «دستگرد یزد شاپوران»اش دیپلم افتخار گرفت. به میلاد و سجاد ستوده، گل اندام صفری، لقمان خالدی و بیشتر به "مهدی پورمحمدی"، "مصطفی رزاق کریمی" و "محمد حسین مهدویان" که در بخش بلند – بخشی که فیلم "خونه" هم حضور داشت – برگزیده شدند تبریک میگم.
2- تبریک به "رضا درمیشیان که تبدیل به فیلمساز محبوبم شده...جدا از دوستی قدیمی ای که با هم داریم...به واسطه فیلم و رفتارش... بسیار ستایشش می کنم...او فوق العاده است...هم خودش و هم فیلمش...هرچند معتقدم جوایز(تندیس‌ها) جشن می توانست برای او و فیلم درخشان‌اش باشد و جایزه به او جسارت انجمن را بیش از پیش نمایان می کرد...البته که رای گیری همه چیز را تعیین می کند!
3- تبریک و خسته نباشید به "کیوان کثیریان" و دیگر اعضای شورا؛ خسته نباشید به "جواد طوسی"، "سحر عصر آزاد"و دیگران که زحمت کشیدند برای اینکه جشن بفرموده نباشد!
4- به قول دوستی؛ بعضی از فیلمسازان ما که پیش تر "بفرموده" جایزه گرفته بودند، اینجا فهمیدند کجای ماجرا قرار دارند...باشد که تاریخ را هم درباره خود و آثارشان دریابند!

/ 0 نظر / 20 بازدید