بازگشایی کانون فیلم منتقدان با «عصر جمعه»

کانون فیلم منتقدان با «عصر جمعه» بازگشایی می‌شود

 فارس: عصر یکشنبه آینده، با نمایش فیلم «عصر جمعه» کانون فیلم انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران باردیگر فعالبت خود را از سر می‌گیرد.

   «کیوان کثیریان» نایب رئیس شورای مرکزی انجمن منتقدان و رئیس این کانون فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس اظهار داشت: دوره جدید کانون فیلم انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، با نمایش فیلم «عصر جمعه» ساخته «مونا زند‌ی‌حقیقی» آغاز می‌شود.

وی گفت: برنامه‌های این کانون بعد از یک وقفه آغاز می‌شود و فیلم «عصر جمعه» اولین فیلمی است که برای نمایش در کانون درنظر گرفته شده است ضمن این که باردیگر تالار اجتماعات خانه سینما به عنوان مکان نمایش فیلم‌های کانون در نظر گرفته شده است.

به گزارش فارس، در این برنامه، که ساعت 17 یکشنبه 28 مهر برگزار خواهد شد، فیلم «عصر جمعه» به نمایش درخواهد آمد و با حضور مونا زندی‌حقیقی(کارگردان)، جهانگیر کوثری(تهیه‌کننده)، رویا نونهالی و مهرداد صدیقیان(بازیگران) ‌و منصور ضابطیان (منتقد) نشست نقد و بررسی آن برپا خواهد شد.

بنا بر این گزارش، حضور در این برنامه برای کلیه منتقدان و نویسندگان، اعضای صنوف خانه سینما و دانشجویان آزاد است

 

 

عصر جمعه" برای منتقدان به نمایش درمی‌آید

مهر: فیلم سینمایی "عصر جمعه" به کارگردانی مونا زندی حقیقی و تهیه‌کنندگی جهانگیر کوثری روز یکشنبه 28 مهرماه در خانه سینما به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرنگار مهر، "عصر جمعه" در قالب فیلم‌هایی که از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی برای اعضای این انجمن به نمایش درمی‌آید، ساعت 17 روز یکشنبه 28 مهرماه در سالن نمایش خانه سینما روی پرده می‌رود و سپس نشست نقد و بررسی فیلم با حضور کارگردان، تهیه‌کننده و رویا نونهالی، هانیه توسلی و مهرداد صدیقیان بازیگران برگزار می‌شود. 

"عصر جمعه" در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و مورد توجه داوران و منتقدان قرار گرفت و جایزه بهترین فیلم اول را برای زندی حقیقی به همراه آورد. با وجود موفقیت‌های فیلم در جشنواره‌های داخلی و خارجی هنوز امکان اکران عمومی آن به وجود نیامده است.

نخستین فیلم زندی درباره سوگند است که همراه پسرش از خانواده رانده می‌شود و زندگی سختی دارد. اختلاف فکری سوگند با امید او را تبدیل به نوجوانی عصیانگر می‌کند. از سوی دیگر بنفشه خواهر کوچک سوگند در تلاش است خواهرش را بازیابد و رازهای گذشته را با او در میان بگذارد.

 فیلمنامه "عصر جمعه" را فرید مصطفوی نوشته و رخشان بنی‌اعتماد مشاور کارگردان، حسین جعفریان فیلمبردار، ژیلا مهرجویی طراح صحنه و لباس، مهرداد میرکیانی طراح گریم، بهروز معاونیان صدابردار، محمدرضا دلپاک صداگذار، سپیده شاهوردی عکاس و رامین راستاد دیگر بازیگر آن هستند

/ 0 نظر / 8 بازدید