جشن منتقدان - 24

 

پنجره‌های فیپرشی به روی منتقدان سینمای ایران گشوده است

 

همزمان با برپایی جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران کلاوس ادر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی منتقدان (فیپرشی) در یادداشتی خطاب به منتقدان و نویسندگان سینمای ایران گفت:پنجره‌های فیپرشی به روی منتقدان سینمای ایران گشوده است.    

 

به گزارش روابط عمومی جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در یادداشت دبیر کل فیپرشی آمده است: سینمای ایران در طول چندین دهه گذشته در عرصه‌های بین‌المللی و به ویژه جشنواره‌های فیلم و سینماهای هنر به خوبی شناخته شده و مورد ستایش قرار گرفته است. کارگردان‌های سینما به خانواده سینمای جهان تعلق دارند. متاسفانه فرصت‌های بسیار انگشت‌شماری برای دیدار با همکاران خود یعنی نویسندگان و منتقدان سینمای ایران پیش آمده است و البته به واسطه مشکل زبانی نیز از نوشته‌های ایشان چندان استفاده نکرده‌ایم. منتقدان بخشی از فرهنگ سینمایی هر کشورند و قدرند اطلاعات دقیق و عمیقی درباره نقش سینما در جامعه به همکاران بین‌المللی خود ارائه دهند؛ آنها می توانند به درک بهتر ما از افیلم‌های ایرانی کمک کرده و علائق ما را به آثار سینمایی مهم تاریخ ایران و اهمیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و زیبایی شناختی شان راهبردی کنند.

در ائامه این یادداشت آمده: پنجره‌های ما به سوی شما گشوده است، ما مایلیم به کلیه همکاران ایرانی خود در تمامی فعالیت‌هیا بین‌المللی‌مان در فیپرشی، فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینما، خوشآمد بگوئیم، ما از شناخت بیش تر شما همکاران در جهت منافع سینماهای جهان بسیار خشنود خواهیم شد.

من شخصا بهترین آرزوها و موفقیت را برای تمامی شما در عرصه فعالیت‌های حرفه‌ای و جشن منتقدان سینمای ایران دارم.

فدراسیون بین‌المللی منتقدین جهان تنها مجمع بین‌المللی منتقدین سینما رد سراسر جهان است که مجامع و انجمن‌های منتقدین کشورهای مختلف جهان در آن عضویت دارند و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران سال گذشته به عضویت این فدراسیون درآمد.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید