امیر اسماعیلی در گذشت

انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی قرار بود در دومین جشن سینمای ایران از این پیشکسوت قدردانی کند


امیر اسماعیلی، نویسنده سینمایی، درگذشت

پیکر امیر اسماعیلی منتقد سینما در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.  اسماعیلی منتقد و نویسنده به دلیل ابتلا به بیماری سرطان در بیمارستان بستری بود و دیروز، پس از مدت‌ها درگیری با این بیماری دارفانی را وداع گفت. بنا بر این گزارش، انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی درصدد بود تا در دومین جشن سینمای ایران از این چهره پیشکسوت قدردانی کند.

در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مرحوم اسماعیلی، گروهی از منتقدان سینما و اعضای شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی حضور داشتند.

امیراسماعیلی در سال 1319 در یکی از محلات قدیمی تهران متولد شد و تا هجده سالگی در همان فضا به کار و تحصیل توام پرداخت .در سال 1338 در حالی که در کسوت کارگری فعالیت می‌کرد با قصه پیشواز به عرصه اندیشه و قلم وارد شد و در سال 1343 نخستین مجموعه از قصه‌های خود را با نام گل آفتاب منتشر کرد. در سال‌های بعد امیر اسماعیلی به عنوان قصه‌نویس روزنامه نگار، گزارشگر، مصاحبه‌گر در مطبوعات مختلف فعالیت مستمر داشت.

درسال‌های بعد از انقلاب اسماعیلی ضمن فعالیت‌های گسترده مطبوعاتی به کار تدوین و تالیف چندین کتاب در زمینه‌های مختلف تاریخ و فرهنگ و ادبیات پرداخت

/ 0 نظر / 7 بازدید