جشن منتقدان - 4

بزرگداشت «قوکاسیان» و «صلح‌جو» در جشن منتقدان سینمایی

 

بزرگداشت زاون قوکاسیان و طهماسب صلح‌جو در با برگزاری جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برپا می‌شود.    

به گزارش روابط عمومی جشن نویسندگان و منتقدان سینمای ایران، شورای برگزاری جشن منتقدان با توجه به جایگاه این دو منتقد پیشکسوت در عرصه نقد و نوشتار و پژوهش‌های سینمایی و حضور مداوم و موثرشان در رسانه‌های سینمایی تصمیم گرفت در دومین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، یک برنامه بزرگداشت را پیش‌بینی کند.

زاون قوکاسیان نویسنده،‌منتقد و محقق سینمای ایران است که تاکنون تالیفات و آثار پژوهشی بسیاری درباره سینماگران و فیلمسازان نگاشته و طهماسب صلح‌جو از منتقدان سرشناس و تاثیرگذار سینمای ایران است که همواره حضوری مستمر و ملموس در عرصه نقد و نوشتارهای سینمایی داشته است.

رامتین شهبازی مدیر کمیته امور برنامه‌‌های جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران با اشاره به اهمیت جایگاه نقد و منتقد در سینما خاطرنشان ساخت: متاسفانه تاکنون این منزلت و جایگاه به رغم نقش تاثیرگذار، آگاهی بخش و روشنگر منتقدان و نویسندگان سینمایی مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم منتقدان فرصت و بستر مناسبی برای تعمیق شناخت جامعه سینمایی از این طیف فعالان رسانه‌ای و سینمایی کشور باشد.

شهبازی گفت:‌برنامه‌های متنوعی از سوی کمیته امور برنامه‌ها برای پربارتر ساختن این جشن، طراحی شده که در دست مطالعه و انجام است.

جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمای ایران از دهم تیرماه به مدت سه روز در تهران برگزار می‌شود

/ 0 نظر / 10 بازدید